KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 10379231
*
nr 1037 9231
Irene Jarz
(f. 1952), Sverige
Färgetsning, Irene Jarz, "same same but different", 3/75, motivet: 19x37
Irene Jarz, svensk målare och grafiker född 1952 i Växjö.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 19:12:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 20:41:45
1
300 kr
14/5 16:29:05
2
450 kr
15/5 14:47:03
3
450 kr
15/5 14:47:03
2
450 kr (Budbetjänt)
15/5 19:16:08
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik irene jarz kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24
*
Irene Jarz
Irene Jarz, svensk målare och grafiker född 1952 i Växjö.
Läs om budbetjänten
nr 1037 9231
Irene Jarz
(f. 1952), Sverige
Färgetsning, Irene Jarz, "same same but different", 3/75, motivet: 19x37
Irene Jarz, svensk målare och grafiker född 1952 i Växjö.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 20:41:45 | 1 | 300 kr |
14/5 16:29:05 | 2 | 450 kr |
15/5 14:47:03 | 3 | 450 kr |
15/5 14:47:03 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/5 19:16:08 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik irene jarz kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08 -
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24